KomunikatyMiejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

oraz

BWA Galeria Sanocka

zapraszają na

podróż Filmowym Wehikułem

 

 

Podróż pierwsza: Japonia

 

"Opowieść o gotującym samuraju" ("Bushi no kondate")

 

reżyseria: Asahara Yuzo

rok prod. 2013, czas trwania: 121 min.

 

Występują: Kora Kengo, Ueto Aya, Yo Kimiko, Nishida Toshiyuki

Film Yuzo Asahary prezentuje zupełnie inne podejście do kina samurajskiego niż to, do którego widzowie przywykli dzięki filmom m.in. Akiry Kurosawy. Zamiast spektakularnych pojedynków na katany, zobaczymy życie japońskich wojowników w XVIII wieku od kuchni. I to dosłownie. Ród samurajski Funaki z prowincji Kaga (obecnie prefektura Ishikawa) służy swemu panu feudalnemu nie za pomocą szabli, ale kuchennego noża. I choć ich kuchnia jest bardzo ceniona, są raczej pogardzani jako „gotujący samuraje”. Młody sukcesor rodu Yasunobu, uwielbiający szermierkę, nie może pogodzić się z tym stanem rzeczy i nie wykazuje zainteresowania gotowaniem. Co więcej, ojciec aranżuje mu małżeństwo z Haru, posiadaczką niezwykle wyrafinowanego podniebienia i wielkiego talentu kulinarnego, ale także i niewyparzonego języka, który już raz stał się przyczyną jej rozwodu. Kobieta stawia sobie ambitne zadanie nauczyć swojego marudnego męża sztuki gotowania.

Film inspirowany jest historią rodu z prowincji Kaga, który pozostawił po sobie spuściznę w postaci wyrafinowanej kuchni, cenionej równie wysoko jak kuchnia ze starej stolicy, Kioto, serwowanej na pięknej lace
i ceramice Kutani. Autentyczne są także pokazane w nim wydarzenia historyczne.

„Opowieść o gotującym samuraju” miała premierę podczas 61. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2013 roku, pokazywana była także podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2014 roku.

 

19.11 (piątek) godzina 18.00

 

BWA, ul. Rynek 14

Wstęp wolny


 

 

kliknij
kliknij

 


 

Sekretariat

 

 

Sanockiego Uniwersytetu

 

Trzeciego Wieku

 

przyjmuje zapisy na

 

Wieczór Andrzejowy


 


Sekretariat

 

Sanockiego

 

Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

im. Jana Grodka w Sanoku

 

nadal prowadzi zapisy

 

słuchaczy na

 

nowy rok akademicki

 

2021/2022


 

[pobierz] 0.3 MB formularz-zgloszeniowy

Formularz zgłoszeniowy do pobrania


Nieformalna grupa „My za stosowaniem prawa” w składzie: Andrzej Pańko, Gabriela Łukaszewska i Karolina Pałys otrzymała dofinansowanie w kwocie 5.700,00 zł. (słownie: pięć tysięcy siedemset 00/00) na realizację inicjatywy pt.; „Podniesienie kompetencji niezbędnych do podjęcia aktywności w obszarze stanowienia prawa”. Uczestnikami będzie 12 osób, mieszkańców miasta Sanoka i okolic. Podczas trzech wyjazdowych warsztatów obejmujących 24 godziny praktycznych zajęć uczestnicy nabędą wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia aktywności w obszarze udziału w procesie stanowienia prawa w Polsce. Tematyka szkoleń obejmie: system i źródła prawa w Polsce, jak czytać i interpretować przepisy, zasady tworzenia prawa, wizytę studyjną w instytucjach samorządowych. Realizacja projektu ma wpłynąć na wzrost poczucia wpływu mieszkańców na procesy demokratyczne, ale również na wzrost zaufania do instytucji dzięki zapoznaniu się i zrozumieniu ich działania. Dotacja przeznaczona zostanie na: koszty realizacji spotkań oraz wizyty studyjnej

Celem projektu jest włączenie uczestników w aktywne życie społeczne. Projekt obejmie grupę 12 osób i przeprowadzony zostanie na terenie powiatu sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.


Działania:

 

Działanie I: Zakup materiałów i sprzętu do prowadzenia promocji Projektu.
Projekt i wydruk plakatów (20 szt.), ulotek informacyjno-promocyjnych (30 szt.), 1 roll’up, gadżety promocyjne: notesy, długopisy, podkładki, (20 zestawów - elementy zestawu promocyjnego będą opatrzone logo ze stosowną informacją o finansowaniu projektu. Drobne elementy promocyjne będą opatrzone logiem, dodatkowo miejsce ich przechowywania będzie oznaczone logiem wraz ze stosowną informacją o finansowaniu projektu) – realizator wnioskodawca. – wrzesień 2021 r.
Działanie II: Upowszechnianie w mediach planowanego projektu: (ogłoszenie na stronie Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz informacje w serwisie społecznościowym Facebook; - wrzesień 2021 r.
Działanie III: Nabór uczestników warsztatów,
Warunki naboru: I - osoba zamieszkała na terenie Powiatu Sanockiego; II -
wypełnienie formularza zgłoszeniowego (wzór na stronie Sanockiego UTW; III - podpisanie oświadczenia uczestnika warsztatów (wzór na stronie Sanockiego UTW). – wrzesień 2021 r.
Działanie IV: Nabór i zatrudnienie trenerów poradnictwa obywatelskiego, posiadających kwalifikacje do prowadzenia warsztatów. – wrzesień 2021 r.
Działanie: V Przeprowadzenie 3 warsztatów tematycznych, dla grupy 12 osób, tj.:
1. "Hierarchia i system źródeł prawa w Polsce", czyli jak czytać przepisy i jak włączyć się w proces tworzenia, czyli udział w opiniowaniu dokumentów strategicznych dla gminy, miasta, działania na rzecz osób starszych",
2. "Prawa obywatela a ekologia", czyli zmierzenie się z zagadnieniami gospodarki odpadami, "Programem ochrony środowiska dla gminy miasta Sanoka na lata 2018-2021 z perspektywą na 2022 - 2025.
3. "Bezpieczeństwo mieszkańców", spotkanie z policjantem, rzecznikiem konsumentów.
- wrzesień – listopad 2021 r.
Działanie VI: Wyjazd studyjny do Urzędu - powiat sanocki lub/i leski lub/i ustrzycki, celem konfrontacji teorii z praktyką ) - wrzesień – listopad 2021 r.
Podsumowanie i zakończenie projektu. –  do 30 listopada 2021 r.


 

 


 

W Sanockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

wystartowało Radio SoVo.

Wszystkichzainteresowanych zapraszamy na stronę intertetową:

 

radiosovo.pl

 

Znajdują sie tam interesujące audycje z różnych częsci Polski, piosenki oraz video. Zawarte tam nagrania są zapisywane i można je zawsze odtworzyć.

 


 

MAMO! TATO!

 

BABCIU! DZIADKU!

 

SZCZEPIMY SIĘ


W trosce o bezpieczeństwo rodzin wielopokoleniowych Burmistrz Miasta Sanoka zachęca mieszkańców ziemi sanockiej do udziału w pikniku rodzinnym, podczas którego będzie możliwośćzaszczepienia siebie oraz dzieci powyżej 12. roku życia.


 


Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia SUTW za 2020 rok.


 

[pobierz] 0.8 MB roczne-sprawozdanie-merytoryczne-2020
[pobierz] 0.1 MB sprawozdanie_espr_report_2021_05_07_15_31_23
[pobierz] 0.2 MB uchwala-nr-4_przyj
[pobierz] 0.2 MB uchwala-nr-5_spr
[pobierz] 0.2 MB uchwala-nr-6_absolutorium_zatwierdzona

 


Sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia SUTW za 2019 rok.


 

 

[pobierz] 6.3 MB sprawozdanie-finansowe-za-2019-rok

sprawozdanie finansowe zarządu za 2019 rok

[pobierz] 0.2 MB uchwala-nr-4---przyj

uchwała przyjmująca sprawozdanie finansowe zarządu za 2019 rok

[pobierz] 0.2 MB uchwala-nr-5---spr

uchwała zatwierdzająca sprawozdanie komisji rewizyjnej

[pobierz] 0.2 MB uchwala-nr-6---absolutorium

uchwała w sprawie udzielenia zarządowi absolutorium za 2019 rok

[pobierz] 4.4 MB sprawozdanie-komisji-rewizyjnej

sprawozdanie komisji rewizyjnej za 2019 rok

[pobierz] 1.1 MB uchwala-nr-1-2020-komisji-rewizyjnej

uchwała komisji rewizyjnej

Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku na spotakaniu w Tryńczy "Dobrze, że jesteście, by jak opłatkiem dzielić się miłością"

 


fotorelacje


 

Wykład o Prawosławiu
Wykład o Prawosławiu
sanockie wykopaliska
fotorelacja ze spotkania w dniu 28 listopada 2012 r.
jesienne spotkanie z Japonią
jesienne spotkanie z Japonią
wiosenne spotkanie z Japonią
wiosenne spotkanie z Japonią